Východočeské menu z poloviny hotové. Po Pardubicích čeká Vítkovice HradecPo utkání s Pardubicemi se ostravští hokejisté chystají do Hradce Králové. Archivní foto: hc-vitkovice.cz  Ostrava
  10.01.2017

Hokej je někdy o náhodách. A jedna, ta losovací, přiřkla vítkovickým hokejistům ke dvěma po sobě jdoucím duelům dva soupeře ze stejného regionu.

První z nich, hokejově tradičnější Pardubice přijely do Ostravy s cílem udržet si aspoň teoretickou naději v boji o play-off příčky. Nepodařilo se. Vítkovice potvrdily roli favorita a dokázaly vlastní pevnost uhájit. Nyní se mohou chystat na druhý východočeský extraligový tým – Hradec Králové.

Na opakování parádního prosince to sice zatím nevypadá, přesto se vítkovičtí hokejisté dokázali vyšvihnout do elitní společnosti. Momentálně okupují osmou příčku tabulky. V duelu s Pardubicemi, kterým patří předposlední příčka, šlo o důležité body.

Každá ztráta s tabulkově slabšími soupeři se totiž negativně projevuje ve více ohledech. Vítkovice tenhle důležitý zápas proti nepříjemnému soupeři zvládly. Jako rozhodující se ukázala především druhá třetina.

„Myslím si, že jsme v celém průběhu zápasu byli lepším týmem. Ovšem souhlasím s tím, že zlomovým momentem byly využité přesilové hry ve druhé třetině. Konečně se nám podařilo je proměnit. Pardubice přijely bránit, proti tomu se těžko hraje. V posledních duelech jsme se zase trochu střelecky trápili, teď nám to tam napadalo. Jsem rád. Psychicky to pomůže před úterním zápasem s Hradcem,“ vracel se k uplynulému zápasu s Pardubicemi expardubický Radoslav Tybor, nyní hájící vítkovické barvy.

S Hradcem Králové, který Vítkovice hostí na svém ledě v úterý 10. 1. od 17 hodin, mají Petrovi svěřenci vzácně vyrovnanou bilanci. Ostravský duel vyhrály v poměru 3:2 Vítkovice, na východě Čech zvítězil Mountfield 2:1.

Přestože se duel bude hrát na vítkovickém ledě, mírným favoritem by mohli být spíše Východočeši. Krom faktu, že jsou v tabulce na šestém místě, tedy o dvě příčky výš než Vítkovice, mají navíc k dobru čtyřzápasovou sérii výher, na kterou budou jistě chtít navázat i v ostravské aréně. Pokud by zvítězil domácí tým, dotáhl by se bodově na sedmý Chomutov.

Oba týmy jsou si vědomy, že se bude hrát o pomyslných šest bodů. Jak zápas před samotným startem vidí trenér Ostravanů Pavel Trnka? „Vnímáme zápas jako hodně důležitý. Ale to jsou pro nás v extralize všechny. Podstatné je, že nás čeká jeden z nejlepších českých týmů současnosti. O tom, zda uspějeme, nebo ne, ale rozhodneme pouze my sami vlastní hrou. Pokud budeme plnit vše, co máme, rozhodně můžeme pomýšlet na úspěch,“ vzkázal před zápasem bojovně vítkovický lodivod.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Ruská 3077/135,Ostrava - Vítkovice

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: