Start předkola Vítkovicím vyšel. V sérii s Plzní vedou 1:0

06. 03. 2017

Lepší start si nemohli přát. Hokejisté Vítkovic vstoupili do série předkola play-off proti Plzni tím nejlepším možným způsobem. Inkasovali pouze jednou, předváděli hru, se kterou slaví delší dobu úspěchy, a naladili se na vítěznou vlnu. První krok je splněn. K vytouženému postupu zbývá učinit ještě dva.

Stokrát omílaná fráze o tom, že klíčem k úspěchu je povedený začátek, platila i postoprvé. Uběhlo něco málo přes tři minuty, když Petr Kolouch propálil gólmana Machovského a Vítkovice vedly 1:0. Vstřelený gól domácí pochopitelně patřičně nabudil. Jenže ani to nepomohlo k vytváření dalších gólových šancí.

Ty si oba zúčastněné celky vypracovávaly od šestnácté minuty, v tomhle případě se ale předvedli v parádním světle oba gólmani. Po první třetině tak Vítkovice vedly o jediný gól.

Ve druhé třetině měli první vážnější šanci hosté. Kanonýr Kubalík první branku Plzně v tomto play-off vsítit nedokázal, nastřelil jen lapačku golmana Bartošáka. O minutu později se už ale na druhé straně branková síťka rozvlnila. Balán našel z rohu nekrytého Marka Hrbase, ten se nemýlil a Ostravané vedli 2:0.

Plzeň se ale nepoložila. Naopak stupňovala svou aktivitu, což přineslo své ovoce. Indrák sice nebyl úspěšný, podobně jako na druhé straně Szturc, který trefil tyč. Ondřej Kratěna se ale ve 34. minutě mezi střelce zapsal. Zkušený matador v oslabení prostřelil Bartošáka a snížil na 2:1. Tohle skóre svítilo na světelné tabuli také po čtyřiceti odehraných minutách.

Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. V té se hrál otevřený hokej, který musel diváky bavit. Velmi aktivním se zdál být především plzeňský snajpr Kubalík, jenže tomu tentokrát branka souzena nebyla.

Definitivu tak výsledku udal minutu a sekundu před koncem zápasu Karol Sloboda, jehož oblouček doletěl až do odkryté branky Západočechů. Výhrou 3:1 si Vítkovice zajistily vedení v sérii a klidnou noc. K postupu do čtvrtfinále musí ještě dvakrát zvítězit. Další duel je na programu v úterý.

„Asi nikdo nečekal, že to bude jednoduché vítězství. Čekali jsme vyrovnané utkání, to se potvrdilo. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát. Navíc jsme se i zasmáli brance Karola Slobody. Pořád mu někdo připomínal, že ještě letos nedal gól, no a namířil to tam z té dálky slušně. Padlo mu to tam v pravou chvíli,“ komentoval utkání pro klubový web Vítkovic spokojený Marek Hrbas.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.