Se Spartou počtvrté vítězně. V libeňské aréně čaroval Bartošák

Noční můra finalistů hokejové Ligy mistrů v této sezoně? Vítkovice. Počtvrté v sezoně se utkali hokejisté Sparty s Vítkovicemi. A počtvrté byli úspěšnější Ostravané. Poslední vzájemný duel dvou tradičních rivalů rozhodl především výborně chytající gólman Bartošák, který ani jednou neinkasoval a výrazně tak přispěl k zisku velmi důležitých bodů.

Když v minulém kole Vítkovice prohrály na ledě Chomutova, smutnily. Šance na elitní šestku, která zajišťuje účast ve čtvrtfinále play-off, se tím zase o něco vzdálila. Po duelu na Spartě je však zase o něco veseleji. Trenér Petr v pozápasovém rozhovoru na severu Čech prohlásil, že s pěti inkasovanými brankami na kontě nemůžou jeho svěřenci pomýšlet na body. Očividně si vzali jeho slova k srdci. Precizní defenzivní práce zajistila možná trochu překapivý tříbodový import bodů do Ostravy.

Zápasový scénář byl prakticky totožný od první do poslední minuty. Sparta tvořila hru, kombinovala. Vítkovice perfektně bránily. A maximálně využívaly svého minima šancí. Důkazem budiž hned první gól zápasu. Zatímco vítkovický Bartošák si na nedostatek práce stěžovat nemohl, domácí Pöpperle zpovzdálí sledoval marné dobývání klece tmavě modrých „ocelářů“. Když pak v 16. minutě Radoslav Tybor v pádu došťouchnul puk za jeho záda a z prakticky první vážnější vítkovické šance poslal hosty do vedení, sám tomu asi nevěřil.

Druhá třetina začala v podobném duchu, v jakém skončila perioda první. Sparta vytvářela tlak, snažila se procpat puk do branky. Jenže Patrik Bartošák měl tentokrát mimořádný den. Když už se domácím konečně podařilo vsítit gól, tak jako tomu bylo v čase 30:17, nebyl uznán kvůli hře vysokou holí. To jen potvrdilo zmar Pražanů, kteří mají dlouhodobě problém s hrou „do plných“.

V poslední periodě domácí ještě vystupňovali svůj tlak. Jenže se ho stále nedařilo přeměňovat v kýžené vyrovnání. Jako by snad podobnou mizérii očekávali i fanoušci, kterých přišlo do libeňské multifunkční arény na pražské poměry pouhé čtyři tisíce. A protože sparťanské trápení nebralo konce, rozhodující slovo měli Ostravané. Nabídnutou přesilovou hru pěti proti třem proměnil ranou z křídla k tyči Ondřej Roman, jenž tak definitivně rozhodl o osudu tohoto zápasu. Vítkovice ho dokázaly vyhrát, což jim zajistilo nejen opětovné pojištění osmého místa tabulky, ale také přiblížení se vysněné šestce na rozdíl sedmi bodů. Na tuto příčku spadla právě pražská Sparta.

„Nebudeme si nic nalhávat, Vítkovicím zachytal výborně brankář. My jsme sice měli hodně střel, ale skoro žádnou práci před brankou. Bartošák je natolik kvalitní, aby si pak střely, které vidí, pohlídal. I když my bychom dnes vlastně netrefili asi ani fotbalovou bránu. Byl to těžký zápas po psychické i fyzické stránce,“ řekl těsně po utkání pro klubový web Sparty útočník Petr Vrána, který tak sám vysekl poklonu brankáři Vítkovic.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.