Za pár minut hotovo. Zpackaný úvod zhatil vítkovické naděje na body

Jak vypadá nejhorší možný sen? Vítkovičtí hokejisté by mohli vyprávět. Totálně pokažený úvod domácího duelu s Hradcem Králové rozhodl o osudu důležitého zápasu, který mohl vrátit Petrovy svěřence do bojů o čelo tabulky. Místo toho stále zůstávají osmí a mohou jen zpytovat svědomí.

Dvě odehrané minuty, dva inkasované góly. A střídající gólman Bartošák. Tak lze stručně popsat divoký úvod ostravského duelu. Už po 58 sekundách Hradec slavil. Kukumberg napřáhl u modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Někteří diváci ještě ani neusedli na své sedačky a Bartošák lovil puk ze sítě podruhé. V čase 1:59 Tomáš Knotek zamířil a přesnou ranou švihem zvýšil vedení hosté na 2:0. To byla také poslední kapka pro domácího brankáře, který přenechal své místo kolegovi Dolejšovi.

Ani ten však neudržel čisté konto dlouho. Pouhých pět a půl minut. Pak se totiž výborně hrající Roman Kukumberg z mezikruží trefil podruhé v zápase, přidal tak třetí branku svého týmu a klid do jeho řad. Ten ještě vystupňoval za necelé dvě minuty Andris Džerinš.

A zavánělo to debaklem. Až čtvrtá inkasovaná branka Vítkovice probrala k životu. Leč dost pozdě. Do konce první části už gól nepadl.

Kdo čekal, že se Vítkovice poučí a už nedovolí stejnou úvodní blamáž jako v první třetině, ten se hluboce mýlil. V čase 21:34, tedy pouhou minutu a půl po nástupu do druhé periody, našel Jarůšek před prázdnou brankou Jake Newtona, který neměl těžkou práci – 0:5. O minutu a půl musel čarovat Dolejš, na kterého jel soupeř sám – tentokrát byl ale úspěšný.

Jenže ani pět kousků Vítkovicím nestačilo. Rozjetý Hradec jako by si užíval snadno nabyté lehkosti. Ve 34. minutě zvýšil Köhler už na 6:0 z pohledu Východočechů a někteří diváci to už nevydrželi a opouštěli otráveně ostravskou arénu.

První vítkovický zářez do pažby přišel až ve 37. minutě. Petr Kolouch se po individuální akci a forhendovém blafáku prosadil a kosmeticky snížil na 1:6. 39 sekund před druhou sirénou na něj dokázal navázat spoluhráč Tomi a hned to vypadalo trošku veseleji z pohledu následovníků rytíře Vítka – 2:6.

Ve třetí třetině Vítkovice otevřely hru. Už jim také nic jiného nezbývalo. Hrálo se chvílemi nahoru dolů, jedna šance střídala druhou. Branka však padla až dvě a půl minuty před koncem.

David Květoň trefil odkrytou klec, před kterou se zjevil, a snížil na 3:6. To však bylo ze strany Vítkovic vše. I přes prohru zůstávají stále osmé. Šestice s jistotou účasti ve čtvrtfinále play-off jim však povážlivě utíká.

Branky a nahrávky: 37. Kolouch, 40. Tomi (E. Němec), 58. D. Květoň (O. Roman, Tybor) – 1. Kukumberg (Dej), 2. T. Knotek (Köhler), 8. Kukumberg, 10. Džerinš (Vydarený, Čáp), 22. Newton (Jarůšek, Picard), 34. Köhler (Bednář, Newton).

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (2. Dolejš) – Klok, Hrbas, Urbanec, D. Krenželok, L. Kovář, Výtisk, Sedlák – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal – Kurovský.

Mountfield Hradec Králové: Rybár – Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.