Jednou nahoře, jednou dole. Vítkovice balancují na hraně play-off

Vítkovičtí hokejisté pokračují ve svých nevyrovnaných výkonech. Delší než dvouzápasové vítězné série se v letošní sezoně ještě nedočkali. Právě proto jsou v tabulce až devátí. Přesto stále na příčce, která zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích.

Přetlačili Kometu, prohráli v Pardubicích. Anebo jinak. Porazili favorita, prohráli s outsiderem.

Na Brno to Vítkovice umí. Proti silným Jihomoravanům totiž letos dokázaly Vítkovice uspět už podruhé. Na horké půdě v brněnském Rondu rozhodovala až trestná střílení, v základní hrací době totiž žádná branka nepadla. Tentokrát ve vítkovické aréně bylo jasno už po šedesáti odehraných minutách. Zase to byl nervydrásající a defenzivní duel.

Když po první třetině svítilo na světelné tabuli skóre 0:0, jistě nejeden z účastníků předchozího duelu zavzpomínal, jak těžké bylo vstřelit gól už tehdy v Brně. Od září uplynulo hodně vody v řece Ostravici, situace na ledě se ale změnila jen minimálně.

Ve 26. minutě vítkovický Tomi prolomil brankový ostravsko-brněnský půst a vypadalo to, že se snad diváci začnou znovu bavit brankami. Jenže ani tentokrát se gólové hody nekonaly. Oba týmy dokázaly přidat po jednom gólu, víc k vidění nebylo. Vítkovice tak urvaly cennou výhru nad druhým týmem tabulky.

Na půdě předposledních Pardubic to měl být podstatně snazší duel než s rozjetou Kometou. Ani tady ale papírové předpoklady neplatily. Východočeši skórovali jednou v každé třetině, celkem se tedy trefili třikrát, přičemž Vítkovice nedokázaly ani jednou procpat puk za záda brankáře Kacetla.

„Náš výkon nebyl takový, jaký jsme chtěli. Bohužel se stalo. Gólman Kacetl pochytal všechny naše střely. Problém byl v tom, že nám chyběl absolutně jakýkoli důraz před pardubickou brankou. On tak všechno viděl a měl to značně ulehčené," komentoval představení Vítkovic na východě Čech útočník Vítkovic Radoslav Tybor.

Za zlomový moment považuje druhou třetinu, kdy měly Pardubice hodně přesilovek, které Vítkovice stály mnoho sil.

"A pak ještě odskočily na dva nula. Je důležité, abychom se na každý zápas plně koncentrovali a nestalo se nám, že jednou porazíme druhý tým tabulky a pak prohrajeme s předposledním,“ dodal Tybor

Další duel čeká Vítkovice v neděli, kdy přivítají na svém ledě v derby kohouty z Olomouce, netradičně už od 15:30. Pokud chtějí udržet své tabulkové postavení, potřebují bodovat. Plzeň totiž z desátého místa zle dotírá.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.