V ostravské zoo se narodily malé komby ušaté. Lidé je mohou sledovat kamerou  Ostrava
  25.01.2017

V Zoo Ostrava se narodila dvě mláďata komb ušatých. První dny života tráví se svými matkami v budkách, ve kterých je monitorují kamery. Chovatelé i návštěvníci tak mláďata mohou sledovat.

Ostravská zoo má dva malé přírůstky. V pátek 13. a v úterý 17. ledna se v expozici Noční Tanganika narodila mláďata komb ušatých.

Obě jsou zatím zcela odkázána na péči svých matek.

„Jejich matkami jsou zkušené samice, které již několik mláďat odchovaly. V přírodě rodí komby do hnízd ve stromových dutinách, kde jsou bezbranná mláďata ukryta v bezpečí před případnými predátory,“ vysvětlila mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Stromové dutiny poloopicím žijícím v ostravské zoo nahrazují budky.

„V nich tráví mláďata první dny svého života, přičemž samice je mohou čas od času přenášet a budky střídat. Aby mohli chovatelé odchov nočních primátů pozorovat a zvířata přitom nebyla nijak rušena, byly do budek naistalovány kamery, které vnitřní prostor nepřetržitě monitorují,“ uvedla mluvčí.

Záznam z kamer je přenášený i na obrazovku v pavilonu Tanganika, takže mláďata mohou sledovat i sami návštěvníci.

„Zoo Ostrava chová komby ušaté od roku 2008. Za tuto dobu se zde podařilo odchovat dvanáct mláďat. Vše zatím nasvědčuje tomu, že i dvě nejmladší budou úspěšně odchována,“ dodala Nováková.


Autor: Vendula Šťávová

Místo události: Michálkovická 197, Ostrava

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: