Řidič ujížděl strážníkům Ostravou, lapili ho až díky služebnímu psoviŘidič ujížděl v noci Ostravou před strážníky. K jeho lapení jim dopomohl služební pes. Ilustrační foto. Zdroj: ilustrační foto  Ostrava
  30.01.2017

Muž jel po ulici ve značně poškozeném autě. Když ho chtěli zastavil strážníci, začal jim ujíždět, ale dostal smyk. Utekl pak do lesa, kde se schoval. Strážníci mu pohrozili, že vypustí psa a muž se dal znovu na útěk, to už ho však dostihli a předali policistům.

Poškozeného projíždějícího auta na silnici si všimli strážníci v ostravské Porubě v neděli 29. ledna v pozdních večerních hodinách.

Zapnutí výstražných světel však na řidiče mělo opačný vliv než zastavení. „Přiostřil a značně riskantní a rychlou jízdou se pokusil strážníkům ujet. Honičku ukončil až smyk auta a jeho náraz do obrubníku,“ popsala mluvčí strážníků Michaela Michnová.

Po nepovedené jízdě se dal řidič na útěk po svých a schoval se v blízkém lese. „Než na místo přijeli psovodi, celé okolí monitorovaly přivolané posily, o doutnající nabourané auto se postarali na místo přivolaní hasiči,“ uvedla mluvčí.

Psovodi muže vyzvali, aby z lesa vylezl, jinak vypustí služebního psa. Na to řidič reagoval dalším útěkem. To už ho ale strážníci dostihli a předali jej policistům.


Autor: Vendula Šťávová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: