Baník stále drží postupovou pozici, s Pardubicemi remizoval 1:1

16. 04. 2017

Náskok na třetí Opavu mohli fotbalisté Baníku navýšit, nenáviděný rival totiž doma překvapivě ztratil. I tak si ale z utkání odnáší bod, což znamená udržení sedmibodového odstupu a prodloužení série bez porážky.

Vstup do utkání s Pardubicemi si svěřenci Vlastimila Petržely za rámeček nedají. Houževnatí Východočeši se slavného soupeře rozhodně nezalekli.

Už v zápase na pardubickém letním stadionu si totiž dokázali, že i s takovým týmem, jakým je Baník, se dá hrát vyrovnaná partie. A hodlali to potvrdit i tentokrát.

Aktivní hrou od úvodních minut Ostravany možná trochu překvapili. Brzy za to byli náležitě odměněni.

Ve 14. minutě kopaly Pardubice roh. Centrovaný míč mířil směrem k bližší tyči, kde byl trestuhodně nepokrytý Petr Kudrna. Ten do balonu lehce trknul hlavou, změnil jeho trajektorii a po odrazu od tyče se mohl radovat – 0:1.

Postupem času se Baník probudil z počáteční letargie a soupeře z města perníku začal tlačit. Ačkoli hlavně v defenzivní části domácí zrovna nezářili, směrem dopředu ohrožovali brankáře Knoblocha čím dál víc.

Největší šance měli hráči v bílém při dvou zajímavých standardních situacích. Jenže ani Pekár, ani Hlinka strážce pardubické svatyně překonat nedokázali. A tak Baník po prvním poločase prohrával 0:1.

Druhý poločas byl v ostravské režii

Pardubice se více stáhly do defenzivy a doufaly, že se domácí přes pevný obranný val neprosadí. V 61. minutě nechybělo mnoho zkušenému Zápotočnému. Jeho hlavička skončila těsně vedla pardubické brány.

O sedm minut později už ale vítkovická aréna byla na nohou. Centrovaný míč zleva proskákal vápnem Pardubic až k Martinu Susovi, který se do něj opřel a vyrovnal na 1:1.

Pro Baník tato remíza znamená udržení sedmibodového náskoku a další výrazný krok směrem k postupovému snu. Pardubice jsou třinácté.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.