VIDEO: Ostrava? Ta už dávno není tak špinavá! Herci se zapojili do ekologické kampaně  Ostrava
  09.06.2019

Do osvětové kampaně s názvem Ostravou!!! se zapojili i tamní herci. Akce má zvýšit povědomí obyvatel a návštěvníků města o možnostech ekologicky šetrných způsobů dopravy v severomoravské metropoli a přispět tak ke snížení negativních vlivů dopravy na životní prostředí i zdraví obyvatel. A nyní vzniklo i video, které kampaň doprovází.

"Ostrava? Tam je přece špína a smog, tam se přece vůbec nedá žít! Moje město zkrátka nemá moc dobrou pověst. Vyrostlo na těžkém průmyslu a těžbě uhlí, všude samé komíny a továrny a ty samozřejmě nevypouštějí moc voňavé věci. Lidi si začali zvykat na smog a špínu, někteří začali i přitápět, prostě jim to bylo nějakou dobu jedno," říká v úvodu videa ostravský herec Robin Fero. 

"Ale lidi i města se mění," dodává. 

Krátký film pak představuje netradiční závod dvou ostravských herců centrem města. Jeden zvolil osobní automobilovou dopravu, druhý se vydal na cestu na kole a pěšky. Mířili z Nové radnice do Dolní oblasti Vítkovic.

Základní kostra příběhu se musela vejít do jednoho natáčecího dne a vše probíhalo  co nejvíce v reálném čase kvůli věrohodnosti závodu. Samotný střih a postprodukce videa zabrali desetinásobek času natáčení.

"Při filmování nebyl ani přinejmenším nikdo zraněn, snad jen ego Robina Fera, který závod na čas fakticky prohrál. Albert Čuba řídil elektromobil poprvé v životě, a režisér Jan Rušaj po absolvování natáčení začal hojně využívat Ostravskou MHD, protože se ujistil o jejích výhodách," uvedla s nadsázkou mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. 


Autor: ) ( red
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: