Muž kouřil v tramvaji v Ostravě marihuanu. Pak zaútočil na cestujícího  27. 01. 2017

Policisté hledají svědky události, kdy mladý muž kouřil v tramvaji marihuanu a nadával jednomu z cestujících i jeho přítelkyni. Zdrogovaný mladík nakonec muže zbil a rychle odešel.

Dvaadvacetiletý muž kouřil kolem osmé hodiny večer při cestě tramvají po Výškovické ulici v Ostravě-Zábřehu marihuanu. Omamný dým se nezdál jednomu z cestujících, což dal mladému muži najevo. Ten muži začal nadávat a vulgarismy nešetřil ani jeho přítelkyni.

„Tento verbální konflikt následně přerostl ve fyzické napadení,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát. Zdrogovaný muž sedmadvacetiletého cestujícího zbil pěstmi. Nechal toho, až když oba spadli na podlahu tramvaje.

„V této době také některý z cestujících aktivoval záchrannou brzdu a tramvajový vůz směřující z Výškovic do centra Ostravy zastavil mezi zastávkou Horymírova a Karpatská. Na toto nouzové zastavení reagoval řidič otevřením dveří,“ vysvětlil mluvčí.

Toho zdrogovaný mladík využil a rychle odešel. Starší z mužů musel být ošetřen lékaři a zranění si vyžádalo dočasnou pracovní neschopnost.

A případ ze začátku června loňského roku má nyní pokračování. Dvaadvacetiletého muže z Ostravy policisté ve druhém lednovém týdnu obvinili z ublížení na zdraví.

„V době incidentu cestovalo v tramvaji větší množství cestujících, převážně mladých lidí, kteří místo opustili, než zde přijeli celou věc prověřovat policisté,“ uvedl mluvčí.

Policisté nyní hledají svědky události, aby pomohli celou věc objasnit.
Autor: Vendula Šťávová


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: