FOTO: Moravskoslezští záchranáři usedli do 12 nových sanitek, k vidění budou po celém kraji  Ostrava
  16.05.2019

Denně vyjíždí do terénu, aby zachraňovali životy druhých. Záchranáři z Moravskoslezského kraje budou mít nyní o něco lepší pracovní podmínky. Do užívání dostali dvanáct nových sanitních vozů. Ty budou pomáhat lidem na celém území kraje.

Při zachraňování životů jde často doslova o vteřiny. Pomoct může i nejmodernější vybavení. Rychlými a špičkově vybavenými sanitkami se nyní mohou pyšnit záchranáři z Moravskoslezského kraje. Ti ve čtvrtek na výjezdové základně v Ostravě-Zábřehu slavnostně převzali 12 nových vozidel. Ta budou brázdit silnice na celém území kraje.

„Naše sanitní vozidla denně vyjíždějí průměrně k 320 zásahům a řada pacientů je v bezprostředním ohrožení života. Technika, kterou používáme, proto musí být naprosto spolehlivá a její pravidelná obměna samozřejmá. Jen tak můžeme zajistit rychle dostupnou a kvalitní péči našim pacientům,“ vysvětloval ředitel krajské záchranky Roman Gřegoř.

Pořizovací cena sanitek se vyšplhala skoro na 28 milionů korun a většinu hradil kraj. Jedno z aut zaplatil Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Na vybavení pak finančně přispěla města Karviná a Frýdek-Místek.

Čtyři vozidla budou sloužit pacientům v Karviné, Ostravě-Martinově a Havířově. Tři auta značka Mercedes, takzvané „čtyřkolky“ do náročnějšího terénu, budou jezdit ve Vítkově, Frýdku-Místku a Městě Albrechticích. Dalších pět „čtyřkolek“, tentokrát ale od společnosti Volkswagen převezmou v Bruntálu, Třinci, Opavě, Odrách a Frenštátu pod Radhoštěm.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Výškovická 40, Ostrava

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: