FOTO: Sparta proti Baníku, tentokrát u plotny. Ostravský festival přilákal 11 tisíc lidí  Ostrava
  09.05.2018

Co spojuje nenáviděné fotbalové rivaly, gurmánské jídlo, špičkové pití a michelinské kuchaře? V letošním roce to byl ostravský Garden Food Festival. Do oblasti Dolní Vítkovice přilákal více než jedenáct tisíc návštěvníků. Bavili se dospělí i děti.

Třiatřicet nejlepších restaurací Moravskoslezského kraje i dalších českých měst připravovalo gurmánské speciality, 27 regionálních prodejců představilo své pochutiny, 2 michelinští kuchaři bavili přítomné publikum. Především si ale všichni přišli na své.

Počasí jako stvořené pro podobnou akci přivítalo hosty Garden Food Festivalu v památkově chráněné Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. Lidé mohli ochutnat tradiční jídla z Vietnamu či Srí Lanky, ale také tatarský biftek, maso na všechny způsoby či sladké dobroty a zmrzliny.

„Na své si přišli i opravdoví znalci, kteří mohli vyzkoušet například lanýžovou zmrzlinu nebo nejdražší hovězí maso světa japonského plemene Wagyu. Návštěvníci ochutnávali pivo a víno, zajímavé nealkoholické i alkoholické nápoje,“ nastínil pořadatel akce Pavel Vysloužil.

Jedním ze zlatých hřebů programu byl souboj kuchařů, jejichž restaurace vlastní slavnou michelinskou hvězdu. Radek Kašpárek na sebe jako pravý regionální patriot oblékl dres Baníku Ostrava, jeho vyzyvatel Jan Punčochář zářil v rudém dresu pražské Sparty, nenáviděného rivala slezského fotbalového klubu. Celý souboj ale proběhl v naprosto férovém duchu, navíc v nesmírně přátelské atmosféře.

Vše bylo okořeněno faktem, že oba kuchaři nevěděli, z čeho vlastně budou vařit. Suroviny poprvé uviděli až na pódiu. „Je to horší, než když vařila kočička s pejskem,“ smál se Kašpárek. Sportovně laděný souboj skončil zaslouženou remízou a velkým potleskem pro oba aktéry.

Celá akce měla i charitativní přesah. S organizátory spolupracovala organizace Mamma help zaměřená na ženy s rakovinou prsu. Přebytky jídla byly předány Potravinové bance v Ostravě, která je přerozdělí potřebným.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Vítkovice 3004, Ostrava

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: