Vlaky v Ostravě zrychlí na 120 km/h, nástupiště ve Stodolní nabere 300 metrůKolizní jízdy vlaků přestanou. Stanice na nádraží v Ostravě čekají úpravy. FOTO: Správa železniční dopravní cesty  Ostrava
  13.01.2017

Na stanici Ostrava-střed přibude bezbariérový přístup nad kolejemi a na nádraží ve Svinově dělníci zmodernizují železniční uzel, jehož součástí bude vybudování "mimoúrovňového přesmyku", který odstraní takzvané kolizní jízdy.

Doposud nemodernizovaný úsek železničního uzlu mezi stanicemi Svinov a Hlavní nádraží projde kompletní opravou. Přibude tam například mimoúrovňový přesmyk, jenž odstraní kolizní jízdy vlaků v jednotlivých směrech.

„Předpokládáme ztrojkolejnění úseku mezi stanicemi Svinov a Ostrava hlavní nádraží s rozšířením na čtyřkolejné řešení v obvodu stanice Hlavní nádraží,“ informoval generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Pavel Surý.

„Modernizace zajistí průjezd vlaků rychlostí 120 km/h. V ostatních úsecích ostravského železničního uzlu se například prodlouží nástupiště zastávky Ostrava-Stodolní ze stávajících 200 metrů na 300,“ dodal Surý.

2017 projektant, 2019 soutěž
Stanice Ostrava-střed bude rekonstruovaná také a na nástupišti bude zřízen mimoúrovňový bezbariérový přístup do výšky až pětapadesáti centimetrů nad kolejnicí.

Náklady se pohybují přibližně kolem 7,6 miliardy korun a investice by měla být velmi efektivní z ekonomického hlediska.

Samotný projekt by měl být realizován v období od roku 2021 do roku 2025. V roce 2017 bude odstartovaná soutěž na projektanta dokumentace a záměru projektu stavby a v roce 2019 soutěž na zpracování projektové dokumentace.


Autor: Lenka Drelichová

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: