Klid v ostravské MHD pohlídají dvě čety asistentů v doprovodu se strážníky  Ostrava
  05.02.2019

Konflikty ve vozech Dopravního podniku Ostrava (DPO) patří k častým výjezdům policistů, strážníků i záchranářů. Od ledna 2019 proto cestující na linkách MHD Ostrava narazí na takzvané asistenty přepravy i v noci. Bezpečnost navíc dopravce posiluje i rozšiřováním počtu kamer ve vozidlech i na zastávkách.

V nočních spojích se pravidelně objevují dvě čety po čtyřech asistentech společně se strážníky. Asistenti přepravy fungují na linkách DPO téměř dva roky. V současnosti jich podnik zaměstnává 59.

„Vnímáme, jak důležitý je pro cestující pocit bezpečí ve vozidlech. Od začátku jsme chtěli asistenty přepravy na nočních linkách, cestující si je v noci přáli. Podobně podporují plán zavádění kamerového systému ve všech vozidlech do konce roku 2020,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

V téměř 250 vozidlech DPO hlídá klid přes 1 800 kamer, do roku 2020 přibude dalších 1 749 kamer do 311 vozidel. S tím, jak dopravce usiluje o bezpečnost, stoupá i počet cestujících: zatímco v roce 2017 přepravil přes 91 milionů cestujících, loni už to bylo téměř 98 milionů.

„Vnímám to jako úspěch našich zaměstnanců. Pořád si zdůrazňujeme, že cestující jsou na prvním místě a že jim chceme nabídnout snadné odbavení, maximální komfort, čistotu a bezpečí. A kromě toho je ve smogových dnech cestování MHD určitým typem společenské odpovědnosti,“ doplňuje Morys.


Autor: ) ( red
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: