Hanáckou bitvu rozhodl druhý poločas. V neděli Baník hostí Pardubice

Ostrava
  12.04.2017

Přestože to dle tabulkového postavení měla být snadná bitva, opak byl pravdou. Ostravský Baník se proti houževnatému Prostějovu pořádně nadřel. Nakonec však roli favorita potvrdil a prodloužil sérii výher na tři zápasy v řadě. Již v neděli ho ale čeká další důležitý druholigový zápas. Úspěch v něm by znovu navýšil hodnotu postupových akcií ostravského celku. Do cesty se mu na vítkovickém stadionu postaví Pardubice.

Na podzim si Baník s Prostějovem na domácím hřišti bez problémů poradil. Do karet mu jistě hrálo i nelichotivé tabulkové postavené Hanáků. Ti totiž byli s pouhými devíti body poslední. Jenže zdánlivou psychickou „deku“ a fakt, že se ne úplně daří, dokázali fotbalisté Prostějova přebít houževnatostí a bojovností.

Už jen skutečnost, že přijede slavný Baník Ostrava, byla sama o sobě svátkem. Vypustit cokoli v tak historicky významném duelu by se snad rovnalo trestnému činu. A tak se do toho Hanáci pustili pěkně od podlahy.

Malý prostějovský stadion byl plný k prasknutí, všichni chtěli být u toho. Baník měl sice herní převahu, překonat dobře organizovaný defenzivní val Prostějova ale nebylo vůbec snadné. Když už se to Petrželovým svěřencům podařilo, zaúřadoval gólman Halouska. Ten udržel v první půli čistý štít a pomalu to vypadalo, že se schyluje k velkému překvapení.

Prostějov se o přestávce rozhodl, že se pokusí předvést i nějaký útočný výpad. Pančochářovi v 62. minutě nechybělo moc k tomu, aby otevřel účet utkání. Jenže byl zpacifikován. A řada tak přišla na hosty.

Ti dostali výhodu pokutového kopu. Exekuce se ujal Štefan Pekár a s přehledem vypálil pod břevno – 0:1. Pak už bylo jasné, co musí následovat. Prostějov otevřel hru ve snaze zkorigovat skóre. A přišel druhý inkasovaný gól. Odražený míč poslal do sítě Alexander Jakubov a rozhodl o výhře Baníku v poměru 2:0.

„Potvrdilo se, že tyhle zápasy s papírovými outsidery jsou mnohem náročnější. Nejprve jsme zbytečně nakopávali míčem vzduchem. Od dvacáté minuty už jsme ale měli zápas pod kontrolou. Vyšlo nám i střídání ofenzivního Pekára. Rozhodující jsou body. A ty máme,“ komentoval duel lodivod Baníku Vlastimil Petržela.

V příštím kole čekají na Ostravany Pardubice. S Východočechy Baník na jejich hřišti jen remizoval bez branek. Jenže tehdy bylo září a vše bylo trochu jinak. Nyní jsou Pardubice třinácté s 23 body a hrají reálně o záchranu.

Zatímco Baník je druhý, na nepostupovou třetí příčku, na které je momentálně Opava, má sedmibodový náskok. A především už tři zápasy v řadě vyhrál. Duel 22. kola začíná na vítkovickém stadionu v neděli 16. 4. v netradičních 13:45.

Autor: Petr Jindra

Místo události: Za Místním nádražím 4536, Prostějov

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.