FOTO: Fabie zapadla do hlubokého příkopu na okraji Ostravy. Vytahovali ji hasičiNa střeše v hlubokém příkopu skončila v sobotu odpoledne bílá fabie. FOTO: HZS MSK  Ostrava
  15.01.2017

Na střeše v hlubokém příkopu skončila v sobotu odpoledne bílá fabie. Její řidička vyvázla bez zranění. Auto z hluboké rokle v Horní Lhotě na okraji Ostravy vytáhli hasiči s pomocí vyprošťovací techniky.

Takto si řidička cíl sobotní cesty určitě nepředstavovala: mimo kontrolu se bílá fabie dostala na silnici spojující Dolní Lhotu s Vřesinou. Vůz tam sjel ze silnice a skončil v hluboké rokli.

Odtud autu museli pomoci přivolaní hasiči z Poruby a Zábřehu. "Škoda Fabia skončila na střeše v příkopu zhruba pět metrů pod úrovní silnice. Řidičky vyvázla jako zázrakem bez zranění. O vytažení se zasloužil hlavní měrou hasičský vyprošťovací speciál Bizon," uvedl mluvčí hasičů v Moravskoslezském kraji Petr Kůdela. 

Po dobu vyprošťování auta pomocí hydraulické ruky Bizona byla silnice uzavřena a fabie stála na silnici na kolech už za deseti minut. 

"Hasiči zabezpečili havarované auto před případným požárem. Na závěr ještě museli uklidit – pomocí nasákavého sorbentu – menší olejovou skvrnu na silnici," doplnil mluvčí hasičů.


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Místo události: Dolní Lhota,Ostrava - město

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: