Duel tabulkových sousedů ovládl Chomutov. Play-off Vítkovic je stále nejisté

23.01.2017

Základní část hokejové extraligy míří do finiše a týmy se rozhlížejí, na koho by mohly narazit ve vyřazovacích bojích, či zda vůbec do bitvy o titul promluví. Vítkovice měly šanci stáhnout náskok sedmého Chomutova a přiblížit se elitní společnosti, která má jistotu čtvrtfinále play-off. Nepovedlo se. Nejistota trvá.

Přestože jsou osmí, tedy na příčce, která zajišťuje účast v bojích o Masarykův pohár, v klidu být nemohou. Na jedenáctou Mladou Boleslav mají Petrovi svěřenci náskok pouhých pěti bodů.

Při jedenácti zápasech, které do konce základní části většině týmů chybí, může být brzy vše jinak. Vědomi si toho, vstupovali do zápasu v Chomutově.

Mírným předzápasovým favoritem byli přece jen domácí hokejisté, kteří byli tabulkově výše postavení. Navíc Vítkovice už dvakrát letos dokázali porazit.

Následovníci rytíře Vítka totéž zvládli pouze jednou, navíc až v prodloužení během famózního prosincového tažení. To je ale, zdá se, bohužel zapomenuto.

Třestné střílení
V první třetině byli aktivnější Severočeši, kteří svůj tlak přetavili v gólový úspěch. Vladimír Růžička byl při samostatném úniku faulován, za což si vysloužil druhou šanci v podobě nařízeného trestného střílení. Přesným pokusem mezi betony překonal Dolejše a poslal Chomutov do vedení 1:0.

Zanedlouho se prosadil jeho spoluhráč Tomica a Vítkovice doháněly po první třetině dvoubrankové manko.

Chomutov po výhře toužil mnohem víc než Ostravané. Potvrdil to i třetí brankou v úvodu druhé periody. Tomáš Kudělka ranou od modré zvýšil na 3:0 a s Vítkovicemi to vypadalo bledě.

Stále ale ještě zbývalo dost času. Na časomíře svítilo 24:15, když David Květoň nadvakrát překonal gólmana Laca a vrátil hosty zpět do hry. Vítkovice se herně zvedly, zlepšily pohyb a zdálo se, že přebírají otěže zápasu do svých rukou.

To ale utnul tři minuty před druhou sirénou Michal Poletín, jenž navrátil Pirátům třígólové vedení.

Devět a půl minuty před koncem Rostislav Olesz vykřesal poslední jiskřičku naděje pro hosty. Jenže Jan Rutta půl minuty nato její záchvěv uhasil. A Hrbasova branka z 57. minuty už nic změnit nedokázala.

Chomutov tak uhájil výhru 5:3 a svému vítkovickému pronásledovateli utekl na rozdíl devíti bodů.

„Nemůžeme se s Chomutovem pouštět do žádných ofenzivních závodů. Domácí šance z předbrankového prostoru využívají. Neproměnili jsme dvě tutovky v první třetině, pak už soupeř trestal nemilosrdně. To byl rozdíl mezi námi a Chomutovem. Navíc pokud pětkrát inkasujeme, těžko můžeme pomýšlet na vítězství. Zlobilo nás to tři čtvrtě sezony a nemůžeme se k tomu vrátit. Proto hraje Chomutov o první šestku a my ne,“ smutně hodnotil klání na severu Čech lodivod Vítkovic Jakub Petr.

Autor: Petr Jindra

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.