Festival Srdeční záležitost rozezní Hlučín. Program zpestří koncert pro neslyšící

Zdroj: Ilustrační foto

31.05.2019 09:00 - 01.06.2019 23:59
V rámci celostátního happeningu ZUŠ Open se na přelomu května a června uskuteční v Hlučíně už třetí ročník festivalu hudby 20. a 21. století s názvem Srdeční záležitost. Kromě vystoupení žáků základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje připravili organizátoři letos také workshopy a koncerty známých interpretů.

V rámci celostátního happeningu ZUŠ Open se 31. května a 1. června uskuteční v Hlučíně už třetí ročník festivalu hudby 20. a 21. století s názvem Srdeční záležitost. Kromě vystoupení žáků základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje připravili organizátoři letos také workshopy a koncerty známých interpretů.

Organizátoři pro letošní rok přemístili hlavní pódium ze zámeckého nádvoří na hlučínské náměstí. „Letos jsme se rozhodli změnit umístění pódia zejména proto, abychom byli blíže lidem a hudba zaplnila centrum města, nejen nádvoří,“ vysvětluje novinku hlavní organizátorka Adéla Jasvecová.

Páteční program naplní workshopy jak pro žáky z mateřských, tak i ze základních a středních škol. Zároveň také melodie 20. a 21. století zaplní Domov pod Vinnou horou a Fontánu, kde se budou konat koncerty žáků ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského.

V sobotu dopoledne se návštěvníci festivalu mohou těšit na vystoupení žáků moravskoslezských ZUŠek na hlučínském náměstí. Odpoledne pak na pódiu vystoupí orchestry a dočkáme se také baletního vystoupení. „Stejně jako již vloni jsme se do programu rozhodli zařadit také koncert pro neslyšící. Pod názvem ‚Vidět slyšené‘ tedy můžou návštěvníci čekat koncert tlumočený do umělecké znakové řeči,“ popisuje další zajímavý bod programu Jasvecová.

Součástí odpoledního programu bude také vystoupení Davida Stypky s kapelou Bandjeez a smyčcového orchestru žáků a absolventů hlučínské Základní umělecké školy, či večerní koncert studentské kapely Metamorfóza z hlučínského gymnázia.

V rámci doprovodného programu si tým organizátorů připravil hry, soutěže a skákací hrad pro nejmenší. „Mysleli jsme na všechny věkové kategorie, takže se u nás zabaví celá rodina,“ dodává Veronika Stoklasová, další z organizátorů a učitelka na hlučínské ZUŠ.

Mezi letošními partnery festivalu jsou New Wind Production, Město Hlučín, Moravskoslezský kraj a mnoho dalších. „Jsme rádi, že Srdeční záležitost nejen finančně podporuje jak Město Hlučín, tak i kraj. Spolupráce mezi jednotlivými ZUŠkami je velmi důležitá a pro všechny obohacující,“ říká Jan Huszár, ředitel ZUŠ P. J. Vejvanovského. 

ZUŠ Open probíhá už třetím rokem po celé České republice. Cílem akce je jak zviditelnění činnosti základních uměleckých škol, tak i vzájemné propojení jednotlivých ZUŠek a spolupráce mezi nimi. Kromě oživení kulturního života v regionech má akce také poukázat na důležitou roli škol v občanské společnosti.

Autor: Hájovská Lýdie

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Ostravané v létě zkrotí zlou ženu či se zchladí u Zimní pohádky. Již podvanácté se vrátí Shakespeare

  15.07.2019 - 20.08.2019
  Oblíbené Letní shakespearovské slavnosti se do Ostravy vrací již podvanácté. V roce 2019 přinesou nejen...

  V ostravské zoo se poběží pro záchranu gibonů stříbrných. Pomoc půjde až na Jávu

  30.08.2019 - 30.08.2019
  Ostravská zoologická zahrada se věnuje nejen chovu ohrožených druhů zvířat ve svém areálu, ale podporuje...

  Festival Hrady CZ slaví patnácté narozeniny. Chybět nebude Kryštof, Lucie Bílá či No Name

  12.07.2019 - 31.08.2019
  Jeden z nejpopulárnějších českých festivalů nebude chybět ani v roce 2019. Hrady CZ se představí na celkem...

  Co se děje v zoo po setmění zjistí návštěvníci komentovaných večerních prohlídek

  28.06.2019 - 31.08.2019
  Ostravská zoo je opět zahájí začátkem letních prázdnin. Zájemci zažijí jak se změní chování zvířat za...

  Divokej Bill, Wanastowi Vjecy či Xindl X. Osm krajských měst přivítá Létofest 2019

  12.07.2019 - 07.09.2019
  Neokoukaný model městského putovního festivalu. Tak se prezentuje Létofest, který se v letošním roce...

  Svět online marketingu se neustále mění, odborníci prozradí, co funguje

  27.09.2019 - 27.09.2019
  Svět online marketingu se neustále mění, získejte v něm přehled! Odborníci z nejoceňovanějších českých...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: