Festival Srdeční záležitost rozezní Hlučín. Program zpestří koncert pro neslyšící

Zdroj: Ilustrační foto

31.05.2019 09:00 - 01.06.2019 23:59
V rámci celostátního happeningu ZUŠ Open se na přelomu května a června uskuteční v Hlučíně už třetí ročník festivalu hudby 20. a 21. století s názvem Srdeční záležitost. Kromě vystoupení žáků základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje připravili organizátoři letos také workshopy a koncerty známých interpretů.

V rámci celostátního happeningu ZUŠ Open se 31. května a 1. června uskuteční v Hlučíně už třetí ročník festivalu hudby 20. a 21. století s názvem Srdeční záležitost. Kromě vystoupení žáků základních uměleckých škol z celého Moravskoslezského kraje připravili organizátoři letos také workshopy a koncerty známých interpretů.

Organizátoři pro letošní rok přemístili hlavní pódium ze zámeckého nádvoří na hlučínské náměstí. „Letos jsme se rozhodli změnit umístění pódia zejména proto, abychom byli blíže lidem a hudba zaplnila centrum města, nejen nádvoří,“ vysvětluje novinku hlavní organizátorka Adéla Jasvecová.

Páteční program naplní workshopy jak pro žáky z mateřských, tak i ze základních a středních škol. Zároveň také melodie 20. a 21. století zaplní Domov pod Vinnou horou a Fontánu, kde se budou konat koncerty žáků ZUŠ Pavla Josefa Vejvanovského.

V sobotu dopoledne se návštěvníci festivalu mohou těšit na vystoupení žáků moravskoslezských ZUŠek na hlučínském náměstí. Odpoledne pak na pódiu vystoupí orchestry a dočkáme se také baletního vystoupení. „Stejně jako již vloni jsme se do programu rozhodli zařadit také koncert pro neslyšící. Pod názvem ‚Vidět slyšené‘ tedy můžou návštěvníci čekat koncert tlumočený do umělecké znakové řeči,“ popisuje další zajímavý bod programu Jasvecová.

Součástí odpoledního programu bude také vystoupení Davida Stypky s kapelou Bandjeez a smyčcového orchestru žáků a absolventů hlučínské Základní umělecké školy, či večerní koncert studentské kapely Metamorfóza z hlučínského gymnázia.

V rámci doprovodného programu si tým organizátorů připravil hry, soutěže a skákací hrad pro nejmenší. „Mysleli jsme na všechny věkové kategorie, takže se u nás zabaví celá rodina,“ dodává Veronika Stoklasová, další z organizátorů a učitelka na hlučínské ZUŠ.

Mezi letošními partnery festivalu jsou New Wind Production, Město Hlučín, Moravskoslezský kraj a mnoho dalších. „Jsme rádi, že Srdeční záležitost nejen finančně podporuje jak Město Hlučín, tak i kraj. Spolupráce mezi jednotlivými ZUŠkami je velmi důležitá a pro všechny obohacující,“ říká Jan Huszár, ředitel ZUŠ P. J. Vejvanovského. 

ZUŠ Open probíhá už třetím rokem po celé České republice. Cílem akce je jak zviditelnění činnosti základních uměleckých škol, tak i vzájemné propojení jednotlivých ZUŠek a spolupráce mezi nimi. Kromě oživení kulturního života v regionech má akce také poukázat na důležitou roli škol v občanské společnosti.

Autor: Hájovská Lýdie

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Vydejte se do práce na kole, vybízí ke šlápnutí do pedálů celorepubliková soutěž

  01.05.2019 - 31.05.2019
  Nechat auto před domem, ušetřit i za jízdu MHD a po ránu udělat něco pro svou kondici mohou lidé, teří...

  Mužům vstup zakázán! Do ostravských ulic vyběhnou dvě tisícovky žen

  01.06.2019 - 01.06.2019
  Tenhle závod je určen výhradně něžnému pohlaví. Další ročník Českého běhu žen se i tentokrát poběží v...

  Srdeční záležitost odkryla další program. Vystoupí studentská kapela Metamorfóza

  31.05.2019 - 01.06.2019
  Hlučínské náměstí zaplní kulturou festival Srdeční záležitost. Organizátoři připravili bohatý program...

  Výstava na frýdeckém zámku připomene 50 let profesionálních hasičů v okrese Frýdek-Místek

  29.03.2019 - 02.06.2019
  Písemné a fotografické zajímavosti z počátků hasičské činnosti na Frýdecko-Místecku už od druhé poloviny...

  Česko čeká Týden čtení dětem. Slavnostní inauguraci přivítá plzeňské DEPO2015

  01.06.2019 - 07.06.2019
  Digitální technologie ovládají svět. Ten se zrychluje a spolu s ním i mezilidská komunikace. Klasické...

  Frýdecko-místecký festival vína Vínopitie nabídne také bohatý kulturní program

  08.06.2019 - 08.06.2019
  V areálu bývalé slezanské textilky na Těšínské ulici ve Frýdku-Místku se 8. červnaod 11.00 hodin uskuteční...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: