Pivaři na Oktobeerfestu ochutnají více než 100 druhů piva, například z tasmánského chmele

Karolina Oktobeerfest 2019 nabídne pivařům více než 100 druhů piv včetně speciálů. Zdroj: Karolina Oktobeerfest Ostrava

  Ostrava
  11.10. 15:00 - 12.10.2019 23:55

Více než čtyřicet moravskoslezských pivovarů, více než sto druhů piva. Pivaři se sjedou na začátku října do Ostravy na Karolina Oktobeerfest.

Pivaře láká i letos Moravskoslezský kraj na Karolina Oktobeerfest 2019. Na pivní slavnosti, která se bude konat 11. a 12. října 2019 nabídne více než čtyřicet regionálních pivovarů více než sto druhů piva, mezi nimi i pivní speciály. Vše budou prodejci čepovat do vratných kelímků. Do tupláků a skla zase nová pivní zóna Beerhalí.

„Na programu bude živá hudba, pivní soutěže nebo originální stand-up comedy s pivní tematikou i netradiční hra pro celou partu Beerpong,“ řekl Tomáš Lučan, marketingový manažer obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina.

Venkovní část festivalu proběhne na náměstí Biskupa Bruna a přilehlé louce za obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina. Program se letos rozšířil také do zastřešeného náměstí budovy Trojhalí, kde vyroste pivnice Beerhalí s posezením až pro 1500 osob. Zde se na stagi představí například hudební hvězdy Rybičky 48, Iné Kafe, Lenny nebo Boney M. Pro dětské návštěvníky bude na festivalu připravená velká dětská zóna.

Jaké pivovary s jakými produkty se zde v říjnu představí? Například Panský pivovar z Paskova, který bude nabízet spodně kvašený polotmavý ležák Borloch, pivovar Baraba z Českého Těšína nabídne výtažek přírodního afrodiziaka kotvičníku zemního v nefiltrovaném ležáku.

Nachmelená Opice z Krnova přiveze svrchně kvašené pivo s výrazným aroma po pryskyřici, citrusech a tropickém ovoci. Ogar, pivovar z Kunčic po Ondřejníkem, uvařil zase nasládlý speciál s typicky „stoutově“ kávovou chutí a přidanými ovesnými vločkami. U Beskydského pivovárku z Ostravice lidé ochutnají speciál z tasmánského chmele.

Vstupenky jsou v prodeji od září. Dvoudenní lístek stojí 499 korun, jednodenní na pátek 249 korun, na sobotu 349 korun. Senioři zaplatí zvýhodněnou cenu 199 korun, děti do 15 let 99 korun. Zdarma je vstup pro osoby zdravotně postižené s průkazem ZTP a osoby s průkazem ZTP/P. Návštěvníci mohou zakoupit také vstupenky do VIP zóny.

Prodej vstupenek probíhá na webu www.oktobeerfest.cz, kde jsou uvedené také podrobné informace o pivovarech, hudebních vystoupeních nebo doplňkovém programu.

Autor: Pinková Lucie

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: