Ostrava prvňáčkům zlevnila cestování. Dopravní kartičku dostanou na šest let zdarma

ODISka slouží jako jízdenka na hromadnou dopravu v Ostravě. Zdroj: DPO

  Ostrava
  DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA
  02.05. - 30.09.2019 23:55

Každá koruna dobrá, říká se. V případě rodičů malých dětí tohle tvrzení platí dvojnásob. A tak se ostravský dopravní podnik rozhodl ušetřit 130 korun z kapes rodičů prvňáčků. Školáci mají od května do září nárok na bezplatné vydání karty ODIS, která slouží jako jízdenka v rámci integrované dopravy Moravskoslezského kraje. Platit jim bude dalších šest let.

Děti narozené v letech 2012 a 2013 dostávají od ostravského dopravního podniku příjemný dárek na cestu do jejich školního života. Stačí přinést vyplněnou žádost o vydání karty, rodný list či pas dítěte a občanský průkaz rodičů. Na základě toho pak mají nárok na vydání ODISky v hodnotě 130 korun zcela zdarma.

„Žádost o ODISku bez poplatku za vydání nelze podat elektronicky, ale pouze osobně v prodejnách jízdních dokladů,“ upozorňovala mluvčí přepravní společnosti Karolína Rycková.

Na tuto kartičku pak mohou rodiče svým dětem zakoupit dlouhodobou zlevněnou předplatní jízdenku či nabít kredit, který se využívá při občasných jízdách. Bližší informace o akci naleznete na tomto odkazu.

Akce platí pouze v období od 2. května do 30. září.

Autor: Jindra Petr


DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA a.s.

Jsme a budeme společností, která se orientuje na potřeby našich zákazníků. Cestující a splňování jejich...
  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: