Divokej Bill, Wanastowi Vjecy či Xindl X. Osm krajských měst přivítá Létofest 2019

V minulých letech to byla jízda. A jinak tomu nebude ani letos. Zdroj: Létofest

  City
  12.07. 12:00 - 07.09.2019 23:55

Neokoukaný model městského putovního festivalu. Tak se prezentuje Létofest, který se v letošním roce bude konat hned v osmi českých krajských městech. Na plejádu hvězd se mohou těšit lidé v Pardubicích, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Brně, Plzni, Karlových Varech a Liberci.

Široké spektrum kapel všech možných žánrů přivítají diváci na Létofestu 2019. Vždy dvoudenní akce se konají na speciálních místech v daných městech. V Liberci diváci zamíří na letiště, v Pardubicích na dostihové závodiště, v Brně či Českých Budějovicích na výstaviště, v Ostravě do industriální památky Dolní oblast Vítkovice. Plzeň zve návštěvníky do kulturního centra Depo2015, Olomouc do nákupní galerie Šantovka a Karlovy Vary na stadion AC Start.

„Naši návštěvníci mohou oba dny prožít jako na klasickém kvalitním hudebním festivale, anebo mohou využít našeho umístění přímo ve městech a chodit mezi koncerty domů. Na akci mohou strávit odpoledne s dětmi, ty pak odvézt k babičce a vrátit se na večerní program. Domníváme se, že obdobný typ putovní akce dosud v Česku chyběl,“ popisoval organizátor akce Petr Burián.

Na své si přijdou milovníci snad všech druhů muziky. Přijedou nejen rádiové hvězdy v podobě kapel Mandrage, Divokej Bill či Monkey Business. Chybět nesmí ani ikonická kapela devadesátých let Wanastowi Vjecy, legendární Pražský Výběr či dále také Mig 21, Lenny nebo Xindl X.

Prázdninové putování po Česku začne 12. a 13. července v Pardubicích. O týden později se hvězdy představí v Českých Budějovicích. První srpnový víkend ponese hanácký nádech. 9. a 10. srpna jsou dny vyhrazené pro ostravský festival. Následovat bude brněnská akce, 23. a 24. srpna plzeňská a během posledního prázdninového víkendu také karlovarská. Rozlučkou s prázdninami a přivítáním nového školního roku pak bude koncert v Liberci, který se uskuteční 6. a 7. září.

Autor: Jindra Petr

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: