Maratónská bitva pro Plzeň. Rekordní duel ukončil Vítkovicím sezonu

12. 03. 2017

Je konec. Dobojováno. Ostravští hokejisté se prali statečně jako rytíř Vítek, v jehož šlépějích nyní kráčí, putování tímto hokejovým ročníkem pro ně ale končí v předkole play-off. Rozhodující utkání na vítkovickém ledě dospělo až do druhého prodloužení. V něm měli více štěstí Západočeši. Úžasná série skončila. Postup by si jistě zasloužily oba celky. Dál však může jít jen jeden.

Když odjížděli Petrovi svěřenci do města indiánů, měli k dispozici dva postupové mečboly a velký klid na hokejkách. Prakticky vše jim hrálo do karet. Jenže ani jeden z duelů na západě Čech Ostravané nezvládli, a tak bylo jasné, že se bude rozhodovat v pátém utkání na vítkovické půdě.

Kdo čekal taktickou bitvu, byl jistě velmi překvapen. Hned v úvodu se do toho totiž oba týmy opřely. Snažily o vstřelení první branky, která by donutila soupeře otevřít hru a vytvářet chyby v defenzivě. Jenže jak už to v play-off bývá, dost často jde hlavně o souboj gólmanů. Ti se na neděli očividně dobře vyspali, protože předváděli jeden parádní zákrok za druhým. A to jak domácí Bartošák, tak hostující Machovský. Ačkoli bylo v první třetině k vidění plno šancí, gól žádný nepadl.

Po necelých čtyřech odehraných minutách druhé periody byl Machovský poprvé překonán. K jeho štěstí však vysokou holí, což potvrdil i videozáznam. Branka samozřejmě nemohla platit. Koncert mužů v maskách pokračoval i nadále. Jeho první narušení přinesla až 34. minuta. Bartošák sice parádně zasáhl, puk ale poskakoval v brankovišti. Tam jej dorazil Miroslav Indrák a bylo to 0:1.

Vítkovická radost přišla až ve třetí třetině. V čase 45:43 se Lukáš Kucsera procpal až před Machovského, blafákem ho překonal a srovnal na 1:1. A to bylo na následujících padesát minut vše. Ano, čtete správně. Nejen že nepadl další gól ve zbytku třetí periody, ale ani v prvním prodloužení. Rozhodnutí přineslo až jeho druhé pokračování.

Hráči obou celků už „tahali“ nohy. Nekonečná bitva připomínala spíš dobývání hradu než hokej. Tím pomyslným hradem se staly obě dvě svatyně, jejichž strážci se zařekli, že sezonu ještě končit nechtějí. A tak chytali a přiváděli střelce k šílenství. Když se zápas dostal na třetí místo historických tabulek české nejvyšší soutěže z hlediska délky trvání, přišlo jeho rozuzlení.

Na kostce nad ledem svítilo 14:22, v součtu se třemi třetinami a jedním předchozím prodloužením to bylo 94:22. Tedy více než kolik trvá fotbalový zápas hraný na hrubý čas. Preisinger z křídla našel volného Davida Stacha a jeho přesná rána z první překonala nepřekonatelného Bartošáka. Nezměrná radost Plzně jen potvrdila, jak moc pro ni tahle výhra znamená. Vítkovičtí hráči smutně sklápěli hlavy. Tato sezona pro ně končí. Navíc tím snad nejhorším možným způsobem. Když byl cíl tak proklatě blízko.

„Nevím, co k tomu říct. Prohráli jsme, znamená to pro nás konec sezony. Hrálo se hrozně dlouho, člověk pak už přestane cítit únavu a soustředí se jen na to, aby neudělal chybu a aby jeho spoluhráči konečně dali ten potřebný gól. Jenže to bohužel nevyšlo,“ velmi smutně hodnotil duel vítkovický brankář a jeden z hrdinů zápasu Patrik Bartošák.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.