Západočeská mise nevyšla. Série předkola se rozhodne v posledním utkání

Ani druhý mečbol vítkovičtí hokejisté zužitkovat nedokázali. Do Plzně odjížděli s vedením 2:0 v sérii a vědomím, že je jediná výhra dělí od postupu do čtvrtfinále. Nevyšlo to ve čtvrtek a nevyšlo to ani v pátek. Ostravané podlehli Západočechům i ve druhém duelu, tentokrát 2:5, a série se tak k rozhodujícímu zápasu vrací na Moravu.

Plzeň začala znovu poměrně aktivně. To se jí brzy velmi vyplatilo. Psala se právě pátá minuta, když plzeňské hokejové koloseum jásalo radostí poprvé. Miroslav Preisinger potvrdil parádní formu, když do prázdné branky zasouval ideální gólový pas od Svobody – 1:0.

Vítkovice nemohly chytit ideální rytmus a faulovaly. A když se dostaly do tří, přišla pohroma číslo dva. Kanonýr Kubalík prokázal na brankovišti důraz a dotlačil puk za Bartošáka – 2:0.

Než se Ostravané do konce třetiny srovnali početně a herně, trvalo to. Nakonec jim ale nechybělo moc, aby ještě minutu a půl před první sirénou snížili. Tentokrát se ale vyznamenal Machovský, a tak Plzeň vedla 1:0 po dvaceti odehraných minutách.

Rozhodnutí duelu přinesl start druhé třetiny. Lev zavezl puk za branku, předložil jej Kratěnovi a zkušený mazák zasunul puk mezi betony Bartošáka – 3:0. Tahle ledová sprcha Vítkovice pořádně zchladila.

Za další půl minuty se musel vyznamenat gólman Vítkovic, které byly chvíli zralé na ručník. Tlak Plzně ustal až chvíli před polovinou zápasu, kdy byl vyloučen Indián Svoboda. A pak už to zase bylo vyrovnanější. V čase 38:33 dokonce i z gólového pohledu. Lukáš Kucsera z mezikruží zamířil mezi betony a snížil na 3:1, čímž určil skóre druhé třetiny.

Nebylo na co čekat. Ostravané museli otevřít hru a tlačit se před Machovského. Jenže s tím přichází i chyby v obranném pásmu. Ve 48. minutě Jan Schleiss zapracoval na brankovišti a bekhendem přidal čtvrtý gól Indiánů.

O pět minut později už bylo de facto hotovo. Lev našel Kratěnu a jeho branka rozezněla chorály na stadionu popáté. Hosté sice ještě v oslabení zásluhou obra Výtiska srovnali, na víc se ale svěřenci trenéra Jakuba Petra nezmohli.

Plzeň vyhrála v poměru 5:2 a série se nyní stěhuje za stavu 2:2 zpět do Vítkovic. Tam se definitivně rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále letošního play-off.

„Tentokrát jsme sice poměrně zvládli ten úplný vstup do zápasu, pak ale přišlo to, co se nám stává pravidelně. Chyba v útočném pásmu, přečíslení dva na jednoho, gól do prázdné. Pak vyloučení, přesilovka soupeře pět na tři.

Ve vlastní přesilovce jsme pak netrefili prázdnou bránu, na což soupeř zareagoval třetí brankou. Tenhle gól byl zlomový. Pak už jsme tahali za kratší konec provazu,“ vyjmenoval klíčové problémy čtvrtého duelu předkola trenér Jakub Petr na pozápasové tiskové konferenci.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.