Bartošák podruhé s čistým štítem. Vítkovice v Hradci překvapivě zvítězily

Do skvělé formy se dostávají vítkovičtí hokejisté před koncem základní části hokejové extraligy. Podruhé v tomto týdnu dokázaly vyhrát s čistým kontem, navíc proti dalšímu z velkých favoritů, tentokrát na ledě Hradce Králové. Největší podíl měl na výhře znovu výborný gólman Bartošák, jehož zákroky výrazně pomohly k dalšímu bodovému zisku Severomoravanů. Východočeši jsou i přes prohru stále čtvrtí.

Královéhradečtí hokejisté vlétli do první třetiny jako uragán. Zasypali Bartošáka sprškou střel, z nichž nejedné chybělo pramálo k tomu, aby nesla přívlastek gólová. Jenže vítkovický gólman je v ohromné formě.

V největších šancích první periody postupně vychytal Köhlera i Štajnocha. A protože za svá záda nepustil ani žádný z dalších dvanácti východočeských pokusů, hlavně díky němu bylo skóre po úvodní dvacetiminutovce 0:0.

O přestávce nejspíš prošla vítkovickou kabinou pořádná bouře. Jak jinak si totiž vysvětlit, že od druhé třetiny hráli Severomoravané výrazně lépe. Zlepšili pohyb, dostávali se více do hry, najednou byli vyrovnaným soupeřem pro domácí Hradec.

Fanoušci se tak dočkali prvních šancí i od hráčů z Ostravy. Tomiho teč z 29. minuty nechala vyniknout gólmana Rybára. O tři minuty později už ale lovil puk ze své sítě. Nejprve totiž vyrazil Newtonovu střelu, aby se puk odrazil k Marku Hrbasovi a ten otevřel účet zápasu – 0:1.

Vstřelený gól hosty ještě více nabudil. Najednou to byli oni, kdo diktoval tempo zápasu. Jako by snad na domácí padla „deka“ z toho, kolik vyložených šancí dokázali spálit. Předváděli se oba gólmani, do konce třetiny už ani jeden z nic neinkasoval. A tak šly oba týmy do kabin za nepříznivého stavu pro domácí Hradec Králové.

Také třetí třetina vycházela lépe hostům. Což v čase 42:58 stvrdili i gólem. Radoslav Tybor si najel do předbrankového prostoru, kam dostal přihrávku bekhendem od Květoně a nekompromisně zavěsil nad beton Rybára – 0:2.

Pak se sice domácí Hradec herně zvedal, ale žádný extrémní tlak si až do závěrečné sirény vytvořit nedokázal. I díky tomu si Vítkovice odvezly z ledu průběžně čtvrtého týmu tabulky tři body za výhru 2:0, což jim pojistilo osmou příčku tabulky a přiblížilo je účasti ve vyřazovacích bojích. Zároveň si připisují druhou výhru v řadě, a to navíc bez inkasovaného gólu. Východočeši zůstávají stále čtvrtí, na třetí Spartu ztrácí jediný bod.

„Začali jsme hrát svou obrannou hru. Stejně jako například v minulém kole na Spartě jsme spoustu puků vybojovali. Dobře jsme věděli, že poslední zápas s Hradcem nám úplně nevyšel, kupili jsme v něm chyby. Těch jsme se dnes vyvarovali. Kluci zaslouží velkou pochvalu za to, že soupeře nepouštěli do mnoha nebezpečných šancí. Klíčová byla remíza po první třetině, od té jsme se odrazili a pak už to šlo. Tyhle výhry nám zvedly sebevědomí a snad pomůžou do dalších bojů,“ popisoval utkání z pohledu Vítkovic hrdina zápasu, vítkovický gólman Patrik Bartošák.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.