Retro dresy štěstí nepřinesly. Vítkovická bodová série končí

Měla to být oslava hokeje se vším všudy. Unikátní duel v retro dresech chtěli vítkovičtí hokejisté vyhrát a natáhnout svou sérii, během které pravidelně bodovali, na deset zápasů. Jenže tak se nestalo. Prospaný úvod duelu naděje na bodový zisk sebral. Šesté místo je tak stále v nedohlednu.

Červené vítkovické dresy zářily do dáli. Jako by však byly pomyslným hadrem na plzeňského býka. Ten přijel ze západních Čech s cílem rozbít sérii Ostravanů a překvapit tak na venkovní půdě. Podařilo se mu obojí. Nebylo odehraných ještě ani pět minut, když na časomíře svítil nelichotivý stav 0:2.

„Tyhle dva góly jednoznačně rozhodly. První třetinu jsme celkově prospali. První gól byla moje chyba, druhý při přesilovce pěkně trefili. Snažili jsme se ještě dostat do zápasu, ale šlo to těžko. Když jsme dali kontaktní gól, soupeř zase odskočil,“ smutně komentoval první třetinu David Květoň, autor první vítkovické branky.

Ve druhé periodě se domácí hráči herně i pohybově zvedli. Na víc než na snížení to ale nestačilo. Koncovka tentokrát nebyla zrovna ozdobou domácích. V čase 53:29 to však vypadalo z pohledu následovníků rytíře Vítka podstatně veseleji. Radoslav Tybor ztečoval puk do plzeňské klece a domácí tak měli více než šest a půl minuty na to, aby srovnali. Místo toho ale pustili soupeře do přečíslení a Preisinger tak definitivně stvrdil výhru Západočechů.

„Tenhle zápas jsme si prohráli sami. Tři body byly nadosah. Stačilo lépe sehrát tu první část,“ opakoval Květoň.

Na závěr se vyjádřil i k mimořádnosti duelu, kterou potvrzovaly retro dresy, v nichž Vítkovice nastoupily. „Dresy pěkné, atmosféra v pohodě. Ale pro nás to byl hlavně boj o tři body, tohle jsme zas až tak nevnímali. Upřímně si vlastně moc nedokážu představit, jak to tehdy před osmdesáti lety hráli. Museli to být hodně tvrdí chlapi,“ uvedl pro klubový web.

I přes prohru patří Vítkovicím stále sedmá příčka. Na šestý Hradec Králové a jistotu čtvrtfinále play-off ztrácí čtyři body. S osmým Chomutovem mají stejně bodů, ovšem lepší skóre. K dalšímu extraligovému zápasu cestují v pátek 6. 1. na půdu mistra z Liberce.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.