Měsíční bodová série pokračuje. Vítkovice přehrály Mladou Boleslav

Na prosinec 2016 budou v Ostravě minimálně z hokejového pohledu vzpomínat rádi. Již měsíc v kuse totiž vítkovičtí hokejisté pravidelně bodují. Svatoštěpánský duel s Mladou Boleslaví na domácí půdě dokonce dokázali vyhrát a pomalu se dotahují na sedmé chomutovské Piráty.

Psal se 25. listopad, když se vítkovičtí hokejisté museli sklonit před umem Pardubic a z východu Čech odjížděli s prázdnou. Od té doby však dělají svým fanouškům radost. Prohráli totiž jen další dva duely, a to až v prodloužení, takže si připsali aspoň bod. Zbylých pět dokázali opanovat. A postupně stoupají extraligovou tabulkou vzhůru.

Duel s Mladou Boleslaví sliboval vyrovnanou bitvu o každý puk. Nahrávala tomu kvalita obou celků i jejich tabulkové umístění. A jak se hokejová veřejnost domnívala, tak se také stalo. I když hned úvod naznačil, že by tomu tak nemuselo být. V čase 1:25 totiž Radan Lenc v přesilové hře nahodil puk od modré čáry a gólman Dolejš se zakrytým výhledem kapituloval – 0:1.

Po úvodní brance se obraz hry srovnal. Ve třinácté minutě bylo srovnané i skóre. Marek Hrbas doslova procpal puk za záda Lukáše. K tomu, aby se mu to podařilo, musel překonat hráz snad čtyř hráčů, kteří byli v těsné blízkosti brankovišti  – 1:1.

Od této chvíle to byla nuda. Tedy minimálně z gólového pohledu. Urputná bitva pokračovala nejen do konce první periody, ale také ve druhém dějství. Hrálo se opravdu o každý metr hrací plochy. Šancí bylo poskromnu. Na další gól si museli přítomní diváci, kterých bylo v ostravské aréně více než 5 400, počkat do třetí třetiny.

V čase 43:40 využil chybu v rozehrávce mladoboleslavské defenzivy Jan Hudeček a přesnou ranou poslal následovníky rytíře Vítka do vedení 2:1. Za dalších 73 sekund pak bylo v Ostravě ještě veseleji. Vojtěch Tomi aktivně napadal, využil dalšího defenzivního zaváhání Středočechů a bekhendem poslal puk mezi betony hostujícího brankáře – 3:1. Následoval logický tah zkušeného lodivoda Výborného, hosté si vybrali oddechový čas.

Boleslavští lvi se ale ještě nevzdali. Jakub Orsava dvanáct minut před koncem dotlačil puk za položeného Dolejše a vykřesal naději pro svůj tým – 3:2. S rychle utíkajícím časem se Boleslavští snažili popasovat vrhnutím sil do útoku, ani to jim ale nepomohlo. Naopak ještě spíše mohli inkasovat. Nakonec ale nejen oni, ani domácí hráči skórovat nedokázali. Vítkovice tak uhájily těsné vedení a vybojovaly velmi důležité tři body.

V tuto chvíli patří Ostravanům osmá příčka. Na sedmý Chomutov ztrácí tři body, navíc mají jeden zápas k dobru.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.