Všude dobře, doma výhra. Vítkovice oslavily návrat tříbodovým ziskem

Dlouhých osmnáct dní trvalo, než se mohli znovu představit divákům ve své aréně. Po třech venkovních utkáních, která pro vítkovické hokejisty dopadla neslavně, vkládali naděje do domácího návratu. A zadařilo se. Ostravané dokázali na svém ledě porazit rozjetý Litvínov, třetí tým extraligové tabulky. Vyhoupli se tak na devátou příčku, která znamená účast v předkole play-off.

Vstup do zápasu vyšel následovníkům rytíře Vítka na výbornou. Aktivita za brankou při napadání donutila k chybě v rozehrávce litvínovskou obranu. Vzdušná rána Jana Hudečka skončila v brance, její regulérnost však musel posuzovat videorozhodčí. Potvrdil, Vítkovice vedly po dvou minutách 1:0.

Uběhlo sotva pět minut a bylo to už o dva góly. Lukáš Kucsera ve vlastní přesilové hře natáhl, zamířil a úplně přesně trefil cíl – 2:0. Opařený Litvínov jak by nevěděl, co hrát. Nedokázal se dostávat před Dolejše, který tentokrát dostal přednost před stálicí v brance Bartošákem. Vítkovice byly rozjeté, navíc výborně bránily.

V čase 14:02 už vedli domácí 3:0 a vypadalo to na začínající exhibici. Michael Vandas uplatnil svou buldočí zarputilost a důraz a protlačil puk snad jedinou možnou mezírkou, která v tu chvíli vznikla někde mezi Petráskovými betony. Tím však probudil spícího severočeského obra. I když jen na chvíli.

Přesně o minutu později totiž František Lukeš napřáhl až ke hvězdám a přesnou ranou snížil na 1:3, čímž navíc zužitkoval přesilovku svého týmu. Tím také určil skóre první třetiny.

Kdo čekal pokračování gólparády, ten musel být od druhé třetiny zklamaný. Její úvod připomínal spíš přetlačovanou, kdy se bojovalo doslova o každý puk.

Až po osmi odehraných minutách mohly Vítkovice vedení navýšit, střelecká štěstěna už ale nejspíš zůstala někde mezi jejich kabinou a hrací plochou. Ta litvínovská pak šla nejspíš spát. Hosté si totiž nedokázali vypracovat výraznou příležitost, kterou by ohrozili Dolejše.

V podobném duchu pokračovala i závěrečná část duelu. Bojovný a nesmírně zodpovědný hokej. Málo šancí. A litvínovská potřeba snížit, kterou ne a ne naplnit. Když už si přece jen hosté nějakou šanci připravili, stál proti nim výborný gólman Dolejš, který si tak řekl o místo mezi třemi tyčemi i pro další extraligové utkání.

Pět minut před koncem Litvínov stupňoval svůj tlak. Vrhnul všechny síly do útoku. A dokázal skórovat. Branka ovšem uznána nebyla, neboť puk nepřešel celým objemem brankovou čáru. Poslední slovo tak měly znovu Vítkovice. V čase 59:44 Radoslav Tybor definitivně zpečetil povedený vítkovický večer. Hostům zbyly oči pro pláč a dlouhá cesta zpět na sever Čech.

Petrovi svěřenci se posunuli na deváté místo extraligové tabulky. Hned v pátek však budou svůj nově vydobytý post obhajovat v přímém souboji. Cestují totiž na půdu desáté Plzně, která má stejný počet bodů na kontě.

HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Hudeček (Kucsera), 8. Kucsera (Sloboda), 15. Vandas, 60. Tybor - 16. Lukeš (Hübl, Gula). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3759. Střely na branku: 35:31

HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Klok, Sloboda, Výtisk, Hrbas, L. Kovář, D. Krenželok, Sedlák – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Illeš, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Vandas – E. Němec, Hudeček, Tomi

HC Verva Litvínov: Petrásek – Kubát, Gula, Sorvik, Pavelka, Sklenička, Pavlík, Kokeš – Lukeš, Hübl, Gerhát – Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.