Potřetí v řadě bez bodů. Výjezdy ven Vítkovicím nesedí

14. 11. 2016

Pouze dvakrát dokázali v letošní sezoně hokejisté Vítkovic zvítězit na venkovní půdě. Jenže poslední říjnová výhra z Olomouce je už hodně vousatá. K posledním třem zápasům cestovali Ostravané právě na venkovní kluziště. Ani jednou však bodovat nedokázali. Momentálně jsou až jedenáctí, tedy mimo příčky zajišťující aspoň předkolo play-off. Spravit chuť si mohou v úterý doma. Přijede Litvínov.

Výlet přes celou republiku je sám o sobě motivací k tomu podat maximální výkon a získat nějaké body. Více než pět set kilometrů museli Ostravané absolvovat, aby mohli nastoupit proti Karlovým Varům v jejich aréně. A protože se říká, že klíčem k úspěchu je povedený začátek, rozhodli se Vítkovičtí, že ho zachytí.

Na časomíře svítil čas 0:24, někteří diváci ještě ani neseděli na svých sedadlech, když Patrik Zdráhal dorazil z těsné blízkosti puk za záda gólmana Závorky a hosté vedli 1:0. Jenže jako by je vstřelená branka překvapila, či snad možná dokonce uspokojila. O minutu později už bylo srovnáno. Vladimír Sičák byl podobně blízko před Bartošákem jako jeho kolega na druhé straně. A ani on se nemýlil – 1:1.

Strhující přestřelka první periody se trošku zklidnila, ani tak ale neustávala. V desáté minutě totiž Vítkovice znovu vedly. Jan Hudeček ujel v oslabení a rozvnil karlovarskou síťku podruhé – 1:2. I na tuto branku ale Vary poměrně rychle zareagovaly. Šest minut před koncem srovnal Tuominen a začínalo se zase od nuly.

Druhou třetinu začaly znovu lépe Vítkovice, tentokrát však dali první branku domácí. Václav Skuhravý pooprvé poslal do vedení karlovarskou Energii. Aby pokračoval nastolený scénář, srovnal hostující Sloboda. Na něj zareagoval karlovarský Tomáš Rachůnek a do kabin odcházely oba týmy za stavu 4:3.

Zlom v zápase přišel na začátku třetí periody. Denis Kindl v oslabení ujel všem, přesně zakončil a Karlovy Vary vedly poprvé v zápase o dvě branky. Vítkovice nechtěly odjet s prázdnou. Ve 44. minutě srovnal Kucsera a schylovalo se k velkému dramatu. Vítkovice otevřely hru, chvílemi domácí mocně tlačily, vyrovnat ale nedokázaly.

Poslední Energie tak získala důležité body v záchranářském boji, díky nimž se přiblížila třináctým Pardubicím. Vítkovice zůstávají jedenácté, zle na ně dotírá Plzeň, která je dvanáctá jen o skóre. Na desátý Zlín ztrácí oba soupeři po jednom bodu.

„Jdeme z extrému do extrému. Jednou nedáme venku ani gól, pak hned čtyři. A stejně to k bodům nevede. V tomhle zápase jsme se vlastně jen zúčastnili, nehráli jsme totiž tak, jak jsme hrát měli. Dělali jsme příliš mnoho hrubých chyb,“ hodnotil zápas otrávený Karol Sloboda.

V úterý se po třech kolech Ostravané představí konečně doma. Do vítkovické arény dorazí litvínovská Verva, tedy třetí tým extraligové tabulky. V úvodním sezonním duelu vyhráli Severočeši nad Vítkovicemi 2:0 na vlastním ledě, Petrovi svěřenci tak mají o důvod víc k tomu zabrat. Jinak by se jejich krize mohla nepříjemně prohloubit.

Autor: Jana Pospíšilová

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.