První mečbol nevyšel. Vítkovice s Plzní poprvé padly

Ostravští hokejisté cestovali do Plzně s vědomím, že jim k vytouženému postupu do čtvrtfinále stačí učinit poslední krok. Jenže ten bývá vždy nejtěžší, což se potvrdilo i tentokrát. Pokažená první třetina z vítkovického pohledu rozhodla o tom, že tohle předkolo ještě nekončí.

Zápas začal dle očekávání velmi opatrně. Indiáni věděli, že už si nemohou dovolit klopýtnout. Vítkovice se nikam hnát nemusely a chtěly čekat na chybu soupeře. Tak, jako to dělaly celou sezonu. Jenže rozháraný úvod ovlivnila vyloučení na jedné i druhé straně. První velkou šanci měl Lev, jenže trefil tyč.

První gól přišel v přesilovce Plzně pěti proti třem. Svobodova bomba překonala vše, co jí stálo v cestě a Plzeň v 15. minutě vedla 1:0. V čase 16:43 rozhodčí kontrolovali pokus Miroslava Preisingera na videu. A i on mohl radostně zvedat ruce – 2:0. Plzeňský tlak přerušil až zvuk první sirény.

Bylo jasné, že pokud chtějí Ostravané pomýšlet na konec série už v tomto zápase, musí okamžitě zabrat. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Balán v oslabení ujel soupeřům a bekhendem snížil na 2:1. Jenže místo aby se Vítkovice dostaly zpět do hry, přišel třetí zásah Plzně. V 25. minutě se prosadil probuzený snajpr Dominik Kubalík a indiánská rezervace bouřila radostí potřetí.

A pak stejný scénář. Vítkovice se herně zvedaly, jenže zase inkasovaly. Teč Jaroslava Kracíka z 31. minuty zasadila čtvrtou ránu do vazu severomoravského celku.

Poslední naději Vítkovic vykřesal Ondřej Roman, jenže minutu a čtyři sekundy před druhou sirénou Bartošák popáté lovil puk ze své svatyně. Peter Čerešňák zvýšil na 5:2 a s hosty to vypadalo špatně.

Do třetí třetiny nastoupil ve vítkovické brance Dolejš. A ostravský impuls začal vycházet. Nejen že už nekapituloval, ale dokázal i snížit. Do konec normální hrací doby chybělo něco přes sedm minut, když Lukáš Kucsera ranou od modré snížil na 5:3. Jenže to už bylo ze strany Petrových svěřenců vše.

Další branku už přidat nedokázali, a tak je jisté, že ještě minimálně jednu noc stráví v Plzni. V pátek je čeká předkolová bitva číslo čtyři. Stále však vedou 2:1 na zápasy.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.