Ocelářské derby Vítkovice prohrály. V předkole vyzvou Plzeň

03. 03. 2017

Už pouze devátá Mladá Boleslav mohla ohrozit tabulkové postavení vítkovických hokejistů v extraligové tabulce. Ztráta na sedmý Chomutov byla z pohled Vítkovic nedohnatelná. Motivace pro to zvítězit a začínat tak předkolo na domácím ledě byla velká. Jenže Třinec je velmi silný soupeř. I přesto, že Ostravané nakonec získali pouze bod za prohru v prodloužení, o své místo nepřišli. Místo Boleslavi je však čeká nevyzpytatelná Plzeň.

Ocelářské derby mělo správné grády. Třinecká aréna byla do posledního místečka zaplněná, tak velký hlad byl ve Slezsku po kvalitním hokeji. Domácí navíc hájili druhou pozici a vlastní sebevědomí před boji o ligový titul.

V úvodu utkání přála štěstěna více Ostravanům. Na časomíře svítil čas 1:43, když David Květoň svou nepodařenou střelou překvapil Hamerlíka, který si puk nešťastně srazil do vlastní branky – 0:1.

Třinec však hloupý gól nepoložil, naopak ho nakopl k ještě větší aktivitě směrem dopředu. Jenže k čemu ta, když ji nikdo nedokáže přetavit v gól. A tak se nabídnuté šanci chopili hosté. V osmé minutě se puk odrazil k Danielu Kurovskému, který si s ním poradil a zvýšil na 2:0 pro Vítkovice.

Gólman Hamerlík zrovna neoplýval jistotou a pokud se třinečtí trenéři rozhodovali, kdo začne chytat v play-off, pravděpodobně si svou situaci v jejich očích nevylepšil. Jenže nezářili ani jeho spoluhráči vepředu, a tak po první dvacetiminutovce vedly Vítkovice o dvě branky.

Důležitý moment přišel ve 24. minutě. Jakub Petružálek s pukem unikl všem, propálil Bartošáka a snížil na 1:2. Slezané, pokropení živou vodou, najednou lépe bruslili a měli celkově více chuti do hry. Brzy také dokázali vyrovnat.

Třináct sekund před odehráním poloviny zápasu Tomáš Netík z mezikruží napřáhl a srovnal na 2:2. Luxusní rána. V závěru třetiny se oba týmy prezentovaly několika šancemi, brankou ale žádná neskončila. A totéž platilo o pokusech z periody třetí. Na řadu tedy přišlo prodloužení.

Hned v jeho úvodu nechybělo mnoho Martinu Růžičkovi, jenže to vypadalo, že mu dnes není souzeno. Přesto však právě tento hráč zařídil zápasové rozuzlení. V čase 64:22 Třinec unavil vítkovickou trojici a Růžička se dočkal své chvilky slávy.

Rozhodl o zisku druhého bodu pro Třinec, který si tak pojistil konečnou druhou pozici a bude čekat na svého soupeře pro čtvrtfinále. V osudí budou i Vítkovice. Ty totiž vstoupí do předkola, ve kterém vyzvou Plzeň. Do karet jim jistě bude hrát, že začnou sérii na domácím ledě.

Autor: Petr Jindra

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.