Aktuality

13.08.2017 00:09

Ženu v ostravské MHD přemohl spánek. Přišla o peníze, i kartu

Noční cesta ostravskou MHD přišla draho mladou ženu. Když jí v sobotu kolem druhé hodiny ráno přemohl spánek, zatím neznámý zloděj toho využil a z kabelky jí vytáhl peníze i platební kartu. "Žena vyčíslila škodu na více než pět tisíc korun," dodala mluvčí policie Moravskoslezského kraje Soňa Štětínská.

07.08.2017 22:28

Procházka po autech mladíkovi neprošla, hrozí mu dva roky vězení

Za noční procházku po kapotách vozů čekají 25letého mladíka nepříjemnosti. Poté, co se začátkem března prošel po kapotách vozů v Ostravě - Porubě a přeskakoval z auta na auto, má na krku trestní stíhání. Hrozí mu nyní až dva roky vězení.

03.08.2017 14:10

Chtěl skočit pod tramvaj

"Chci skočit pod tramvaj".  Touto větou byla oslovena hlídka městských strážníků v Ostravě-Porubě v brzkých ranních hodinách. Po příjezdu rychlé záchranné služby došlo k transportu zjevně „ovíněného“ muže do protialkoholní záchytné stanice.

 

31.07.2017 15:20

Několikagramová činka spadla z balkonu a ohrozila kolemjdoucí

Ostravští policisté prověřují událost, která se stala 29. července před jedenáctou hodinou v Ostravě. Několikakilogramová celokovová činka dopadla před jeden z domů, přičemž ji zatím neznámá osoba vyhodila, či předmět spadl  z některého okna či balkonu. Policisté provedli výslechy několika osob a pokračují v prověřování okolností skutku. Při popsaném nedošlo ke zranění či škodě na majetku.

 

 

21.07.2017 18:19

Zákaz pití alkoholu odmítali. Protože je lék, i kvůli závislosti

Silně opilá dvojice mužů v úterý 18. července v Ostravě-Porubě vulgárně pokřikovala na kolemjdoucí, až je musela přijet zklidnit hlídka strážníků. Když opilou dvojici upozornili, že se nachází na místě, kde je zakázáno na veřejnosti popíjet alkohol, měli svérázné vysvětlení. "Starší z mužů uvedl, že alkohol potřebuje k životu, jelikož jej užívá jako lék. Druhý tvrdil, že je na alkoholu závislý a tudíž jej může pít, kde chce," uvedla mluvčí městské policie v Ostravě Michaela Michnová. Věc bude dále řešená jako přestupek. 

13.06.2017 13:07

Dopravní podnik posílí kvůli MichalFestu dopravu

V sobotu 17. června, po skončení MichalFestu 2017 v Ostravě-Michálkovicích, posílí Dopravní podnik Ostrava trolejbusovou dopravu vloženými spoji ve směru na Náměstí Republiky.

13.06.2017 13:04

O víkendu čeká na cestující výluka tramvajových spojů

Od pátku 16. 6. 2017 do pondělí 19. 6. 2017  z důvodu prací v kolejišti a úprav trolejového vedení na ulici. Výškovické, budou tramvajové linky číslo 2, 7, 11 a 15 ukončeny na provizorní zastávce Zábřeh vodárna  nebo budou dále pokračovat v trase linky uvedené na informačních ukazatelích před příjezdem na tuto zastávku. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava.

09.06.2017 18:26

Nehoda více aut zastavila dálnici z Olomouce do Ostravy

V pátek 9. června kolem osmnácté hodiny došlo na cca 292. kilometru dálnice D35 ve směru od Olomouce na Ostravu k nehodě více aut. V důsledku hustého provozu se na dálnici u Lipníka nad Bečvou vytvořila kolona vozidel. Řidič jednoho z osobních vozidel nedobrzdil a narazil do vozu, který stál na konci kolony. Od tohoto se jeho auto odrazilo a narazilo do dalšího osobního automobilu a to pak do dalšího. Při nehodě bylo pět osob zraněno. Orientační dechové zkoušky na alkohol byly s negativními výsledky. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na bezmála 300 tisíc korun.

23.05.2017 14:05

"Malý pes se čipovat nemusí", říkala majitelka svého mazlíčka

Žena podle souseda neuklízela po svém psovi, ani ho nevenčila na vodítku. Psovodka se přiznala nejen k venčení bez vodítka, ale také k tomu, že domácí mazlíček není načipovaný a neplatí za něj poplatky. Strážníkům nepostačilo vysvětlení opírající se o malý vzrůst čtyřnohého mazlíčka.

14.05.2017 10:59

Vzal sekyru a rozmlátil v Přívoze auto

Zatím neznámou škodu na autě způsobil 25letému agresor v Ostravě-Přívoze. "28letý muž sekyrou poškodil motorové vozidlo, na kterém rozbil skleněné výplně, přední i zadní světlomety a zpětná zrcátka. Také poškodil palubní desku vozidla. Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví," uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: